Advert
as

GAZZE’DE YAŞANAN İNSANLIK SUÇU PROTESTO EDİLDİ

GAZZE’DE YAŞANAN İNSANLIK SUÇU PROTESTO EDİLDİ

Bingöl Üniversitesinde, Erdemli Gençlik Kulübü tarafından Gazze’de yaşanan insanlık suçuna karşı basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklaması düzenleyen öğrenciler, Ümmetin izzetine ve Müslümanların namusuna dokunan eller olduğu gibi bu elleri kıran yiğitler ve Allah’a ahdinde duran mücahitlerin de olduğunu belirtti.

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Basın açıklamasını, Erdemli Gençlik Kulübü Başkanı Muhammed Şimşek okudu .

Yaklaşık 8 aydır siyonist çetenin barbarlığını sürdürdüğüne dikkat çeken Şimşek, “Filistin’i işgal etmeye çalışan siyonist terör şebekesi, yaklaşık 8 aydır Gazze halkına zalimce saldırmaya devam ediyor. Hergün yüzlerce sivilin hunharca katledilmesi ile karşı karşıyayız. Han Yunus’ta, Askalan’ da, Refah’ ta, Batı Şeria ' da, Gazze'de ve şimdi de Cibaliye’de katliam ve soykırım devam ediyor. Şunu unutmamak gerekir, eğer dünya genelinde bu katliama tepki gösterme cesaretini gösteriliyorsa, bu, mücadele eden ve direnen bir avuç Müslümanın direnişi vesilesi iledir. Ümmetin izzetine ve Müslümanların namusuna dokunan eller olduğu gibi bu elleri kıran yiğitler ve Allah’a ahdinde duran mücahitler de vardır elbet.” ifadelerini kullandı.

“ORADA İNSANLIĞIN ONURU ÇİĞNENİRKEN BİZ BURADA ONURLU BİR YAŞAMIN PLANLARINI YAPAMAYIZ”

Batılı üniversitelerde yapılan protestoları desteklediklerini ve orda zulüm varken burada rahat yaşamına hiç bir şey olmamış gibi devam edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Şimşek, “Başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın saygın üniversitelerinde başlatılan ve devam eden protestoları desteklediğimizi belirtiyor ve zulme kıyam nerede yapılıyorsa bunu desteklediğimizi belirtiyoruz. Rabbimizden niyazımız, bizleri seyirci kalan, ilgisiz ve dolaylı ve dolaysız yoldan bu zulmü destekleyenlerden eylememesidir. Sözde insan haklarının, uluslararası kurumların siyonist işgalci çete karşısında nasıl da ikiyüzlülüğü oynadığını hep beraber gördük.

 Orada soykırım yapılırken biz burada ilgisizliğimize bahane arayamayız. Orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşamın planlarını yapamayız. Gazze'yi unutmama ve unutturmama adına elimizden ne geliyorsa yapacağız, insanlık ve Müslümanlığın bağrına hançer saplanmış iken buna lakayt ve ilgisiz kalmak elbette bizlerin ahlakı değildir. Zafer iman edenlerindir, Yaşasın Küresel intifada Yaşasın İnsanlık dayanışması, Yaşasın çocukların ölmediği, özgür dünya." şeklinde konuştu.

Program, yapılan duayla sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum