Advert
as

ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

Vali Ahmet Hamdi Usta Başkanlığında yapılan toplantıda, Bingöl'de orman yangınlarıyla mücadele için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Vali Ahmet Hamdi Usta Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve diğer kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri katıldı.

Vali Usta, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yaz ayları yaklaşırken doğal ve insan kaynaklı orman yangınlarının önüne geçilmesi için vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

Olası orman yangınlarının önüne geçmek için önemli kararlar alındığını aktaran Vali Usta, "İlimizin yüzde 33'ü ormanlık alanlarla kaplı. Yaklaşan yaz mevsimi ile havaların ısınması sonucu doğal ve insan kaynaklı orman yangınları riski artıyor. Bunu önlemeye yönelik orman yangınlarıyla mücadele komisyonu olarak bir dizi ayrıntılı kararlar aldık. Önemli olan yangınlar olduktan sonra önlemek değil, insan kaynaklı yangınları en aza indirmek. Bu anlamda kıymetli Bingöllülerin dikkat, ilgi, yardım ve desteğine ihtiyacımız vardır." dedi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum