Advert
as

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN "SESSİZ YÜRÜYÜŞ" EYLEMİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN

Bingöl'de üniversite öğrencileri, dünya liderlerinin Gazze’de yaşanan soykırıma suskun kalmalarını protesto etmek ve Gazze’ye destek amacıyla üniversite içinde sessiz eylem yaptı.

Bingöl Üniversite kulüplerinden Erdemli Gençlik, Yaşayan Diller ve İlahiyat Topluluğu öğrencileri, üniversite içindeki tüm kantin, kütüphane, kafeterya ve bahçesinde ağızları maskeli, elleri kelepçeli ve kefen giymiş bir şekilde sessiz yürüyüş yaptı.

 Konu hakkında yazılı açıklama yapan kulüp başkanları, "Bingöl Üniversitesi Erdemli Gençlik, Yaşayan Diller, İlahiyat Öğrencileri Topluluğu Kulüpleri olarak, Filistin'in Refah kentinde yapılan vahşi soykırıma karşı dünya liderlerinin suskunluğunu protesto etmek amacı ile sessiz eylemde bulunduk. Üniversitemiz bünyesinde bütün fakülteleri ve kütüphaneyi gezerek, "orada insanlığın onuru çiğnenirken biz burada onurlu bir yaşamın planlarını yapamayız" diyerek yaşanan soykırıma karşı lakayt ve ilgisiz olmadığımızı gösterdik." ifadelerini kullandı.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum