Advert
as

SOLHAN’DAN FİLİSTİN'E DESTEK KONVOYU

SOLHAN’DAN FİLİSTİN'E DESTEK KONVOYU

İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu tarafından ’Filistin için yola çık’ sloganıyla ilçede konvoy oluşturuldu. Platform tarafından yapılan çağrı üzerine yüzlerce araç ilçe turu attı.

7 Ekim'den bu yana Filistin'de devam eden katliamların durması ve işgalci siyonistlerin uluslararası arenada yargılanması için Solhan’da araç konvoyu yapıldı.

Konvoy öncesi Platform üyeleri tarafından şu açıklama paylaşıldı; "Okuduğumuz ve amel ettiğimiz her ayet ve hadiste Kudüs bizim için kırmızı çizgi dedik. Ama bugün ayetin ifadesi ile işte karşınıza savaş çıktı siz ise durup bakıyorsunuz ayetine bizler de muhatabız. Bunlar zor ve çetin günler eğer bugünlerde sesimizi malımızı ortaya çıkarmayacak isek ne zaman çıkaracağız. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki siyonizme karşı en etkili silah onlarında korktuğu şeyleri onlara göstermek bizler de onlardan korkmadığımızı şu an halk olarak boykot ve ciddi manada hatırlatarak ve günün birinde bir Musa çıkar diye tüm nesillere bu zulmü duyurmaktır. Allah hepimizi teslimiyet çatısı altında bir araya getirsin ve bizlere gerçek şuur versin."

 Akşam Namazı müteakiben başlayan konvoy, çarşı merkezinden başlayarak Yeşilova kavşağı’dan dönüp tekrardan çarşı merkezine kadar devam etti.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum