Advert
as

KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

KURBAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

İlçemizde Kurban Bayramı büyük bir coşkuyla idrak edildi. Vatandaşlar, bayram namazını müteakip mezarlık ziyaretinde bulunarak hayatını kaybetmiş yakınlarının ruhlarına dualar ve Yasin-i şerifler okudu.

Kurban Bayramı namazı için sabahın erken saatlerinde camilere akın eden Solhanlılar, ilçedeki camilerde bayram namazlarını kılarak bayramın sevincini yaşadılar.

 Babalarıyla bayram namazına gelen çocuklar camilerde renkli görüntüler oluştururken Müslümanlar ise bayrama ulaşmanın sevincini yaşadı.

Daha sonra mezarlık ziyaretlerinde bulunan Solhanlılar, hayatını kaybetmiş yakınlarının ruhlarına dualar ve Yasin-i şerifler okudular. Kabristan ziyaretlerinin akabinde akraba ve komşu ziyaretleri ile bayramlaşmaya devam ettiler.

Bayramda şeker toplamaya çıkan çocuklar, ev ev dolaşarak hem büyüklerinin bayramını kutlaması, hem de yüzlerce yıllık bir geleneği sürdürmesi renkli görüntülere sahne oldu.

Kurbanlarını kesen vatandaşlar ise kurban etlerini üçe bölerek bir bölümünü ev halkına, bir bölümünü dost ve yakınlara, diğer bölümünü ise fakir-fukaraya dağıttı.  

RESMİ BAYRAMLAŞMA  BELEDİYE BAHÇESİNDE YAPILDI

Solhan Belediye Bahçesinde yapılan resmi bayramlaşmaya ise Kaymakam Muhammed Çetin Başkanlığında protokol üyeleri ile birlikte bayram tebriklerini kabul etti.

Protokol ile bayramlaşmaya, İlçe kaymakamı Muhammed Çetin, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız,  Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, kurum amirleri ve siyasi parti başkanları katıldı.

Solhan Belediyesi Bahçesinde yapılan programın ardından ilçe protokolü, Emniyet ve jandarmaya yapılan ziyaretler ile resmi bayramlaşma programı tamamlandı.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum