Advert
as

BİNGÖL'DE ‘GAZZE İÇİN KIYAMDAYIZ’ PROGRAMI DÜZENLENDİ

BİNGÖL'DE ‘GAZZE İÇİN KIYAMDAYIZ’ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Gazze’de işlenen soykırım ve katliamları telin etmek ve mazlum Filistin halkına destek için HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı tarafından yürüyüş ve kitlesel basın açıklaması yapıldı.

Bingöl'de HÜDA PAR İl Başkanlığı, Cuma namazı ardından ‘Gazze için kıyamdayız’ etkinliği kapsamında yürüyüş, tiyatro ve kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Ulu Cami önünde toplanan kalabalık, Genç Caddesi üzerinde bulunan Türk Telekom kavşağına yürüdü. HÜDA PAR İl Başkanlığının düzenlediği yürüyüşe sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. 

Programda HÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emiroğlu, açıklamalarda bulundu 

Gazze’deki duruma dikkat çeken Emiroğlu, “Gazze’deki aziz mücahitlerimize buradan selam olsun. Yaklaşık dokuz aydır, belki de tarihte eşine az rastlanan bir vahşet karşısında elif gibi dimdik duran Gazze’nin evlatlarına selam olsun. Gazze’nin yürekli kadınlarına selam olsun. Bu kutlu direnişi destekleyen yeryüzünün vicdanlı insanlarına selam olsun. Aziz Bingöllümüz, bu süreçte tavrını en net koyan yerlerden biri oldu. Allah hepinizden razı olsun." İfadelerini kullandı 

Konuşmasını sürdüren Emiroğlu, şunları söyledi: “Bebekler, kadınlar, çocuklar, yaşlılar katlediliyor. Ekinler ifsat ediliyor, nesiller adeta yok ediliyor. Büyük bir vahşet var. Dokuz aydır sekiz milyarlık dünya bu vahşete karşı güçlü bir inisiyatif geliştiremedi. İki milyarı aşkın İslam âlemi kınamalardan öteye geçemedi. Şu ana kadar görüldü ki kınama mesajları ve sözlü tepkiler bu meşhur melun şebekeyi durdurmaya yetmiyor.

Biz ilk gün şunu söyledik. Bu mesele sadece Filistinlilerin meselesi değil, herhangi bir cemaatin veya partinin meselesi değil. Dolayısıyla bizim mutlaka daha güçlü bir tepki ortaya koymamız lazım. Dokuz aydır yaşanan vahşet yetmedi mi? Niçin hâlâ ekonomik, diplomatik, askeri ilişkilerimiz devam ediyor? Allah’tan korkmuyor musunuz?

Aylarca dedik ki, Türkiye ticareti kessin. ‘Yok’ dediler, sonra ticaret kesildi. Ancak şimdi çok vahim iddialar var, Ticaret kesildi ama üçüncü ülkeler üzerinden oraya sevkiyat yapıldığına dair güçlü iddialar var. Buradan basınımız aracılığıyla yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Lütfen bu iddiaları araştırın. Halkımız sizden bu konuda itaat bekliyor."

Program, yapılan duanın ardından son buldu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum