Advert
as

TYP KAPSAMINDA SOLHAN’DA 2 İŞÇİ ALINACAK

TYP KAPSAMINDA SOLHAN’DA 2 İŞÇİ ALINACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile bağlı birimlerine alınacak işçilerden 22’si merkez, 2’si Solhan, 2’si Genç, 2’si Karlıova’da istihdam edileceği belirtildi.

Başvurular 01-05 Temmuz 2024 tarihleri arasında kabul edilecek. Noter Kurası 09 Temmuz 2024 tarihinde Saat 10:00’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonunda çekilecek. 

İŞKUR Bingöl İl Müdürü Cevdet Baycuman, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere 28 geçici işçi alınacağını bildirdi.

Alınacak işçilerden 22’sinin merkez, 2’sinin Genç, 2’sinin Solhan, 2’sinin Karlıova’da istihdam edileceğini kaydeden Baycuman, katılımcı başvuruları 01-05 Temmuz 2024 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğü, İŞKUR e-şube, e-Devlet ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacağını belirtti.

Noter Kurasının 09 Temmuz 2024 tarihinde saat 10:00’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda çekileceği bilgisini de paylaşan Baycuman, çalışma süresini “16 Temmuz- 31 Aralık 2024” arası olarak aktardı.

Baycuman, başvuru şartlarını şöyle sıraladı;

Katılımcı şartları

a. Kuruma kayıtlı işsiz olmak

b. 18 yaşını tamamlamış olmak

c. Emekli ve malul aylığı almamak

d. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

e. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

f. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (25.503,00 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

g. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum