Advert
as

“Dolar Düşerse Ekonomi Canlanır Yatırımlar Hızlanır”

“Dolar Düşerse Ekonomi Canlanır Yatırımlar Hızlanır”

Son zamanlarda yükseliş trendine geçen Dolar ve Euro’nun ekonomiyi ciddi manada olumsuz etkilediğini belirten Mali Müşavir Cevat Çiftçi, yatırımcıların Dolar ve Euro yerine ülkenin menfaati için milli olan altına yönelmeleri daha doğru olacağını söyledi.

 Mali Müşavir Cevat Çiftçi, Dolar ve Euro’nun ekonomiyi ciddi manada olumsuz etkilediğini belirterek yatırımcıların Dolar ve Euro yerine ülkenin menfaati için milli olan altına yönelmeleri daha doğru bir tercih olacağını belirtti.

 

Dış güçler ve onların yerli işbirlikçileri Türkiye’yi nasıl devireceğiz hesapları içinde olduklarını ifade eden Mali Müşavir Çiftçi, “15 Temmuz darbesi başarılı olmayınca, şuanda ekonomik anlamda Türkiye’ye darbe yapmak istediklerini belirterek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Türkiye ekonomisine katkı sunmak için yükselişte olan ve ekonomiyi olumsuz etkileyen Dolar ve Euro’nun yastık altından çıkarıp piyasaya sürülmesi gerektiğini ifade eden Çiftçi, “Amerika Doları bir kağıt parçasından öteye gitmiyor. Zaten Amerika ve Avrupa Türkiye’yi nasıl at edebiliriz hesaplarını yaparken, ülke ve halk olarak bizler, Dolar ve Euro’yu almayarak elimizde olan Dövizi piyasaya sürerek, Amerika AB ülkelerinin oyunlarını böylece bozabiliriz.” dedi.

 

“Dolar ve Euro düşerse ekonomi canlanır, yatırımlar hızlanır”

 

Yatırım olarak Dolar ve Euro yerine altının tercih edilmesi gerektiğini Çiftçi, “Amerikan Doları ve Avrupa Ülkelerinin(AB) para birimi olan Euro yükselişe geçmesi demek ülke ekonomisinin zarar etmesi demektir. Dolayısıyla yükselişte olan Dolar ve Euro’nun düşmesi için herkesin elinde olan bu paraları bozması lazım. Eğer dolar ve Euro düşerse ekonomi canlanır, yatırımlar hızlanır ve ortadaki belirsizlik böylece ortadan kalkmış olur.” diye konuştu.

 

“Günü birlik menfaatlerin ülkeye faydası olmaz”

 

Türkiye ülke olarak dış güçlerin hedefinde olduğunu vurgulayan Çiftçi, günü birlik hesaplar ve şahsi menfaatlerin bir tarafa bırakılması gerektiğini belirterek, Türkiye'nin huzuru ve geleceğine yönelik hayırlı girişimlerin düşüncesi içinde olunması gerektiğini söyledi.

 

İslam ülkelerin ve özelikle Suriye’nin bulunduğu duruma dikkati çeken Çiftçi, “Suriye gibi bir ülkenin İslam’a ve birçok kültüre beşiklik eden devlet şimdiki durumu içler acısı bir halde, her gün Müslüman katliamı oluyor. Ülke yerle bir olmuş bir durumda.  Burayı da Suriye’ye çevirmek istiyor emperyalistler, ülke olarak buna müsaade etmememiz lazım. Türkiye’yi bu hale sokmak için çeşitli yolları kullanıyorlar, bu yollardan bir tanesi de ekonomidir. Ülkenin geleceği için herkesin her konuda fedakârlık yapması gerekiyor.” diye konuştu.

 

“15 Temmuz darbesi olmayınca ekonomik anlamda darbe yapmak istiyorlar”

 

Çiftçi konuşmasının devamında, “Bir ülkenin çöküşünü hızlandırmak için ekonomik anlamda zayıflatılması gerekir. 15 Temmuz darbesi başarılı olmayınca, şu anda ekonomik anlamda Türkiye’ye darbe yapmak istiyorlar. Son zamanlarda Avrupa ülkelerinin tavrı bu tezimizi doğruluyor. Onun için Ülke olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Zaten dış güçler ve onların yerli işbirlikçileri Türkiye’yi nasıl devireceğiz hesapları içindeler.” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum