Advert
as

Solhan İHH’dan Et Yardımı

Solhan İHH’dan Et Yardımı

İyiliği her zaman her yerde yaşatmak misyonuyla hareket eden İnsani Yardım Derneği (İHH) Solhan Şubesi, ilçede bulunan ihtiyaç sahibi 20 aileye Kurban Eti dağıttı.

Solhan İHH, farklı alanlarda çalışmalarına devam ederken hayırseverlerin kendilerine ulaştırdıkları iki adak kurbanını dağıttı.  Özellikle yetim aileler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi Solhanlılara kurban etinin ulaşmasında aracılık yaptı.

 

Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç, biri şehir dışından olmak üzere iki hayırseverin kendilerine ulaştığını,  iki adak kurbanı kestirip 20 ihtiyaç sahibi aileye dağıttıklarını belirtti.

 

 

Hayırda emeği geçen herkese teşekkür eden Tunç:’’İyilik yaşamın en tatlı, en verimli, en sevimli işidir. Allah rızası için yapılan her meşru iş iyiliktir. Bazen bir yetimin başını şefkatle okşamaktır, bazen de yolda kalmışa ve yolunu kaybedene yardımcı olmaktır. Bazen ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmaktır. İyilik; evsiz, barksız, belki de vatansız insanlara aş ve arkadaş olabilmektir. Bir tebessüm, bir çift güzel söz, öğrenilen bilgi, samimi bir dua, yoldan kaldırılan taştır iyilik. Hayatın her anını ve alanını kuşatmalı iyilik algı ve anlayışımız. Önemli olan iyilik ve yardımlaşma duygusunun yürekten yürürlüğe yansımasıdır. İyiliği ve yardımlaşmayı sadece konuşan değil bu uğurda koşturan olma sorumluluğumuz var. Küçük ihmaller ve kusurlar büyük hüsranlara neden olabileceği gibi önemsiz gibi görülen hayırlar, felaha ve feraha ulaşmamızı sağlayabilir.’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum