Advert
as

Yardım Tırları Dualarla Gönderildi

Yardım Tırları Dualarla Gönderildi

Halep’teki savaş mağduru Müslüman kardeşlerine kayıtsız kalmayan Solhan Yatılı Bölge Ortaokul öğrencileri ile Solhan İmam Hatip Ortaokul öğrencileri, Suriye’ye 3 TIR yardım malzemesi gönderdi.

 

 

 

 

Solhan Yatılı Bölge Ortaokul öğrencileri ile Solhan İmam Hatip Ortaokul öğrencileri büyük bir insanlık dramına sahne olan Halep’teki savaş mağduru kardeşlerine 3 TIR yardım malzemesi gönderdi.

 

İlçedeki kamu kuruluşları olmak üzere vatandaşların da destek verdiği kampanya ile 3 tır malzeme toplandı. Okulda toplanarak paketlenen yardımlar, Kızılay Solhan Şubesine teslim edildi.

 

Toplanan yardımların Kızılay aracılığıyla gönderileceğini belirten Solhan Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdulvahap Salcan, “Öğrencilerimiz küçük yürekleriyle yardımlaşma ruhu içerisinde büyük emek verdikleri bu organizasyonda 3 TIR yaşam malzemesini, zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışan mazlum Halepli kardeşlerimizin yanında olabilme adına, başlattıkları bu çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu organizasyonda her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Fatih Okumuş’a, Belediye Başkanımız Abdulhakim Yıldız’a, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu’ya, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali İhsan Yanılmaz’a, Binpınar Yönetim Kurulu Üyelerine, ilçemizin çok değerli eğitim kurumları yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile tüm çalışanlarımıza kısacası iyilik ve takva üzerine yardımlaşmaya vesile olan bütün kardeşlerimizden Rabbim razı olsun.”dedi.

 

Suriye de yaşanan dramın son bulmasını ve orada yaşayan insanların tez zamanda huzura ve barışa kavuşmalarını dileyen Salcan, 3 TIR yaşam malzemesini Kızılay Solhan Şube Başkanı Eşref Canlı‘ya teslim etti.

 

Kızılay Solhan Şube Başkanı Eşref Canlı, ‘’Müslüman kardeşlerimizin bir an önce içinde bulunduğu sıkıntıların bitmesini ve zalimlerin cezalarını bulmalarını diliyorum.”dedi.  Başkan Canlı, Halep’te yaşanan felakete duyarsız kalmayan Solhan Yatılı Bölge Ortaokul öğrencileri ile Solhan İmam Hatip Ortaokul öğrencilerine teşekkür ederek, yardım TIR’larının ihtiyaç sahibi Haleplileri ulaştırılacağını belirtti.

 

Yapılan dualarla birlikte yardım TIR’ları Halep’e doğru yola çıktı.

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum