Advert
as

Öğrencilerin Yarıyıl Karne Heyecanı

Öğrencilerin Yarıyıl Karne Heyecanı

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Okulu’nda, karne dağıtım töreni düzenlendi.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte İlçede Okul öncesi, ilk, orta ve lisede toplam 8.570’e yakın öğrenci karne aldı.

Mehmet Akif Ersoy Okulu’nda düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim yıldız,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan’ın yanı sıra Okul Müdürü Mehmet Emin Agit ve öğretmenler iştirak etti.

İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş tarafından dereceye giren öğrencilere birkaç soru yöneltildikten sonra heyecanları gözlerinden okunan Mehmet Akif Ersoy öğrencilerine karne ve hediyeler takdim edildi.

Törenin ardından okul ve öğrencilerin sorunlarını dinlemek için okul müdürü ve öğretmenler ile bir araya gelen Kaymakam Okumuş, “Solhan da istihdam edilecek bir ekonomik yapı yoktur. Bu zaruret neticesinde bu çocukların okuma ihtiyacının çevre illere nazaran daha fazla olduğunu görüyoruz.  Solhan’ın kendine mahsus sıkıntılarından dolayı buradaki kamu yatırımlarının her türlüsüne muhtaç yetişen öğrencisini bir şekilde dışarıya göndermeye de muhtaçtır. Sizler Solhan’ımızın sıkıntısını biliyorsunuz. Öğrencilere olan ilgi ve alakanızın daha çok olmasını istiyorum.”dedi.

 

Okul öğretmenlerinden okul ve öğrenciler hakkında bilgi aldıktan sonra herkese teşekkür ederek program sona erdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum