Advert
as • İMAM HATİP MESLEKİ YARIŞMALARI SONUÇLANDI

  Bingöl’de İmam Hatip Liseleri arası Genç Sâda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık ile Genç Hatipler Hutbe yarışması yapıldı. Yarışmalarda Şehit Ersin Özyurt Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri derece yaptı.

 • “ÇANAKKALE RUHU; MİLLETİMİZİN GENLERİNDEN GELEN ASİL BİR RUHTUR”

  Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl dönümü ile 18 Mart Şehitleri anma günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan’da da törenle kutlandı. Programda konuşma yapan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ferzende Açan,“Çanakkale ruhu; milletimizin genlerinden gelen asil bir ruhtur.” dedi.

 • EMEKLİYE AYRILAN İMAMLARA PLAKET

  İlçe Müftülüğü tarafından hizmet süresi tamamlanarak emekliye ayrılan Abdülmelik Akdeniz ve Muhammed Dolgun hocalara "Plaket Takdim" edildi.

 • SOLHAN ANADOLU LİSESİ TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU

  Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen okullar arası tenis turnuvasında Solhan Anadolu Lisesi birinci oldu.

 • “YAYLALARDA PARLAYAN YILDIZ” PROJESİ

  Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yüzde 70 hibeli “Yaylalarda Parlayan Yıldız” projesi kapsamındaki Güneş Paneli Sistemi, 50 m2 İzolasyonlu Çadır ve Koyun Kırkma Makinesini 22 adet küçükbaş hayvan sahiplerine teslim etti.