Advert
as

Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi Açılsın

Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi Açılsın

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Sağlık Hizmetleri alanında hizmet verecek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılması talebinin Bakanlığa iletildiği öğrenildi.

 

 

 

Solhan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan 2016-2017 eğitim öğretim yılında Sağlık Hizmetleri alanı bünyesinde Yardımcı hemşirelik, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarında hizmet verecek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Solhan’da açılması talebinin Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildiği öğrenildi.

Okulumuzu İstiyoruz!

Yıllardır Solhan’da Sağlık Meslek Lisesi Açılması talebinin olduğunu ve bu talebin kimi zaman Sivil Toplum Örgütleri’nce kimi zaman da eğitim camiasında dile getirildiğini belirten Solhanlılar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından talebin yeniden Bakanlığa iletildiğini öğrendiklerini ve bu talebin 2016-2017 eğitim öğretim yılında gerçekleşmesini beklediklerini ifade ettiler.

Daha önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın Solhan’da eğitim alanında yapılan çalışmaları destekleyeceğini dile getirdiğini hatırlatan ve artık Bakan Yardımcısının da Solhan’ın Evladı olduğunu belirten Solhanlılar, bu talebin geri dönmesinin artık Bingöl’e yakışmayacağını ifade ettiler.

 

Bakan Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Coşkun’dan taleplerini Sağlık Meslek Lisesi’nin açılması yönünde olduğunu ileten Solhanlılar, “Solhan’ın eğitime verdiği önem ortadadır. Fiziki anlamda son yıllarda önemli anlamda eksiklikler giderilmiş oldu. İlçede özellikle orta öğretim alanında barınma sorunu yoktur. Orta öğretim kurumlarında çeşitliliğin olması ve eğitim kalitesinin daha da artması için ilçemizde Sağlık Meslek Lisesi’nin açılmasını istiyoruz. Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ile Bakan Yardımcısı Sayın Yusuf Coşkun’dan Milli Eğitim Bakanlığı’na Sağlık Hizmetleri alanında faaliyet gösterecek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılması için yapılan talebe destek vermelerini ve okulun açılması için gerekli girişimlerde bulunarak en kısa sürede Solhan’ımıza bir müjde ile dönmelerini istiyoruz.” Şeklinde taleplerini dile getirdiler.  

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum