Advert
MEB'den "Eş Durumuna Bağlı Atama Başvurusu" Açıklaması
​Eşlerden her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, eş durumuna bağlı atama başvurusu yapabilecek.
MEB'den

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim kurumlarında eşlerden her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanların, eş durumuna bağlı atama başvurusu yapabileceklerini duyurdu. 

Bakanlıktan yapılan duyuruda, "Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında eşlerden her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, eş durumuna bağlı atama başvurusu yapabilecek. 30 Eylül tarihi itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini dolduran öğretmenler, sözleşmeli diğer eşin görev yaptığı İl'e atanmak istediğine dair dilekçelerini 10 Eylül tarihine kadar görev yaptıkları İl Millî Eğitim Müdürlüklerine verebilecek." denildi. 

 

Mazerete Bağlı Yer Değişikliği Açıklaması 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlerden ataması gerçekleşmeyenlere ikinci başvuru hakkı tanındığını açıkladı. 

MEB'den yapılan açıklamada, "Mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlerimizden ataması gerçekleşmeyenler için ikinci bir başvuru hakkı tanındı. Başvurular 5-7 Eylül tarihleri arasında, atamalar ise 10 Eylül tarihinde yapılacak." denildi. 

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-