Advert
Çarşı Merkezi Dezenfekte Edildi
Solhan İlçe Merkezi korona virüsüne karşı başlatılan dezenfekte çalışmaları kapsamında cadde ve kaldırımlar, deterjanlı suyla yıkanarak temizlendi.
Çarşı Merkezi Dezenfekte Edildi

Solhan Belediyesi temizlik görevlileri dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve kaldırımları sabunlu suyla temizleme çalışması yaptı.

 

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Bele-diye Başkanı Abdulhakim Yıldız, "Dünyanın dört bir yanına yayılan koronavirüs ( Covid 19) küresel bir sorun haline gelmesinden ötürü ilgili bakanlıklarımızın aldığı tedbirler kapsamında çalışmalar yapılmaktadır. Biz de Solhan Belediyesi olarak bütün hazırlıklarımızı yaparak ilçemizde bulunan otobüs durakları ve kamusal alanlarda çok önemli dezenfekte çalışmaları yaptık. Bununla birlikte belediyemiz temizlik personelleri ile ilçemizin bütün yollarının deterjanlı suyla yıkanması konusunda çalışmalar başlattık. Daha hijyenik bir Solhan için ekiplerimiz ile bu çalışmaları yaparken titizlikle dikkat etmeleri konusunda gerekli bilgi paylaşımın da bulunduk. 65 yaş ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda kendilerinin evde oturmalarını rica ediyoruz. Bu önlemin hem kendi sağlıkları, hem de memleketimiz için ne kadar önemli olduğunu aktarıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın aldığı kararlara özellikle 14 gün kuralına herkesin uymasını tavsiye ediyoruz. İnşallah bu süreci ülke olarak, millet olarak en kısa sürede atlatacağız. Hiçbir virüsün alacağımız tedbirlerden daha güçlü olmadığını hatırlatarak daha güzel yarınlar için vatandaşlarımızı Evde Kal çağrısına uymaya davet ediyorum." dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-