Advert
SOLHAN’DA KADES STANDI KURULDU
Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla farkındalık ve bilinç oluşturmak adına stant kuruldu.
SOLHAN’DA KADES STANDI KURULDU

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

İlçe genelinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapıldı. Yapılan farkındalık etkinlikleri kapsamında çarşı merkezinde stant açılıp el broşürleri dağıtıldı. Kuruluş personellerince Trafik denetim noktalarında sürücülere broşürler verilerek, ilçe resmi kurum ile iş yerlerine ve vatandaşların yoğun olduğu alanlara afişler asıldı. 

Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Personellerimiz tarafından İlçemizin bir çok noktasına afişler asılarak, Kadın İrtibat Noktasında görevli Sosyal Çalışmacılar tarafından vatandaşlarımızın yoğun olduğu iş yerleri ve kahvehanelerde vatandaşlarımızla birebir görüşülerek günün anlam ve önemine dair bilgiler verilmiş ve broşür dağıtılmıştır. Stant noktasında vatandaşlarımıza 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe dair bilgiler verilerek Kadın Destek Uygulaması (KADES), ALO 183 SOSYAL DESTEK HATTININ tanıtımı yapılmıştır. Vatandaşlarımızın ücretsiz olarak yararlanabileceği bu hatlar,  yaşadıkları ya da tanık oldukları şiddet olaylarını  7/24 bildirerek şiddete karşı erken müdahalenin öneminden bahsedilmiştir. Vatandaşlarımıza KADES uygulamasını telefonlarına ücretsiz indirerek her türlü şiddete karşı bir butonla destek olabilecekleri, kadına yönelik şiddetin toplumsal bir yara olduğu bu olumsuz durumdan kurtulmanın yollarından birinin de toplumsal farkındalık ve mücadele olduğu anlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Kuruluş Müdürü Seyfettin Özdemir ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla tüm il ve ilçelerimizde kadınlarımızın sorunlarının paylaşmak, maruz kaldıkları kötü muamelelerin engellenebilmesi için çözüm yolları aramak ve  kadınlara uygulanan şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar ve  etkinlikler yapmaktadır. Kadınlar toplumumuzun en değerli ve en vazgeçilmez varlıklarıdır. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişmeler üzerinde olumsuz etki yapan kadına yönelik şiddetle, çağdaş dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin bir şekilde mücadele edilmektedir. Ayrıca 24 Kasım 2021 tarihinde sayın kaymakamımız Muhammed Çetin başkanlığında ilçe belediye başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız ve ilçemizde bulunan resmi kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımı ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme Ve Değerlendirme”  toplantısı yapılmıştır” dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert