Advert
RİSKLİ OKULLAR TESPİT EDİLECEK
Bingöl genelinde riskli okulların tespiti ve deprem performans analizlerini yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı.
RİSKLİ OKULLAR TESPİT EDİLECEK

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

 Bingöl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Bingöl genelinde riskli okulların tespiti ve deprem performans analizlerini yapacak olan Fırat Üniversitesi Yapı ve Beton Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. K. Esat Alyamaç, İnşaat Mühendisi Furkan Arslan ve Onur Sarıgül ile bir araya geldi.

 Halil Yücel, İl Milli Eğitim Bakanlığı ile Fırat Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında Bingöl genelindeki 51 okulda deprem performans analizleri yapılarak yıkılması ya da güçlendirilmesi gereken okullar tespit edilecek.

 Yapılacak deprem performans incelemelerinin ardından hazırlanan raporlar doğrultusunda, öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri için yapı yıkılması gerekiyorsa yıkılacak, onarım yapılması gerekiyorsa onarımı yapılacak.

 Yücel, açıklamasında, “İlimiz deprem riski yüksek bir bölgede olduğundan İl Müdürlüğümüz okul binalarının tamamı için yapısal bir inceleme ve değerlendirme çalışması yapmış, yapılan değerlendirme raporları Bakanlığımıza bildirilmiştir ve Bakanlığımızın yapmış olduğu değerlendirme sonucunda 51 okulumuzda Deprem Performansının yapılması uygun görülmüştür.” ifadelerini kullandı.

 Yücel, 2021 yılının Afet Yılı ve Bingöl'ün deprem kuşağında olması ve öğrenci-öğretmenlerin can güvenliğinin sağlanması amacıyla çalışmaların en kısa sürede bitirileceğini aktardı.  

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert