Advert
as

BİNGÖL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ 7 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK

BİNGÖL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ 7 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK

İŞKUR İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Bingöl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne geçici 10 işçi alacak. Son başvuru tarihi ise 15 Eylül 2023

Bingöl Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan Bingöl İş-Kur İl Müdürlüğü, yürüttükleri Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Bingöl İl Kültür Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere geçici 10 işçi alacağını duyurdu.

Konu ile ilgili yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM YARARINA PROGRAMLAR (TYP) HAKKINDA DUYURU

İŞKUR ile Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında 7 kişiye yönelik olarak düzenlenecek Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları  11.09.2023 – 15.09.2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir.

Katılımcı şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin birbuçuk katını (17.103,00 TL ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Asıl ve Yedek Katılımcılar, % 100 noter kurası ile belirlenecektir.

Noter kurası 20.09.2023 tarihinde saat 10:00’ da Müftülük Konferans Salonunda çekilecektir.

Başvurular İl Müdürlüğü , İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır.

Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Programı 02 Ekim 2023 tarihinde başlayacak, 28  Haziran  2024 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum