Advert
as

UMUT KERVANI, KURBAN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

UMUT KERVANI, KURBAN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Her yıl Kurban Bayramı'nda binlerce aileye kurban eti ulaştıran Bingöl Umut Kervanı Derneği "Kurbanınız Umut Olsun" sloganıyla kurban kampanyası başlattı.

2024 yılı kurban organizasyonunu başlatan Bingöl Umut Kervanı Derneği, "Kurbanınız Umut Olsun" çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladı.

Bingöl Umut Kervanı Derneği, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle başlatılan kampanyaya destek vermeleri için hayırseverlere çağrıda bulundu.

"İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ SEVİNDİRELİM"

Dernek olarak başlattıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, bir taraftan kurban vekâletlerini yerine getirmeye çalışırken diğer taraftan yıl boyunca belki de sofralarında kırmızı et bulamayan ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere kurban eti ulaştırarak sevinmelerine vesile olma çabasında olduklarını söyledi.

Yıldırım, kurban kesecek olan hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla dernekleri aracılığı ile mazlum ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırabileceklerini ifade etti.

Amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu ifade eden Yıldırım, yaşanan ekonomik krizin kurban fiyatlarını da olumsuz etkilediğini dile getirdi.

"ÇALIŞMALARA BAŞLADIK"

İhtiyaç sahibi ailelerin mutlu olması için çalışma yürüttüklerini belirten Yıldırım, "Yüce Allah kurban kesmemizi etinden yediğimiz gibi muhtaçlara da yedirmemizi Kur'an-ı Kerim'de Hac Suresinde şöyle teşvik etmektedir: Kurbanlarınızın ne etleri ne de kanları Allah'a ulaşır. O'na ulaşacak olan sadece sizin takvanızdır." (Hac, 37). Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da kurbanlıklar temin etmek için erkenden hazırlıklarımıza başladık. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak 2024 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarının startını verdik. Bugünden itibaren kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır. Bizler Bingöl Umut Kervanı olarak yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek için hayırseverlerimizden gelecek kurban vekaletlerini, İçişleri Bakanlığı'nın 'Kurban Kesim Yerlerine Yönelik Tedbirler' konulu genelgesi çerçevesinde, temizlik ve hijyenik bir ortamda keserek yıl boyunca evlerine et girmeyen muhtaç ailelerimizin et ihtiyacını karşılayıp bir nebze de olsa mutluluklarına ortak olmak istiyoruz." diye konuştu.

"KURBANIN BİR İBADET OLDUĞU UNUTULMAMALI"

Hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü vazifesi gördüklerini kaydeden Yıldırım, "Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, her yıl kurbanlıkların temininde nezih ortamlarda kesimi ve saklanmasında, muhtaçlara dağıtımında bütün hayırseverlere nasıl yardımcı olduysak bu yıl da hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda yardımcı olamaya hazırız. Kurbanın bir ibadet olduğu asla unutulmamalı, niyetimiz halis olmalı, amellerimizde ihlas olmazsa Allah muhafaza sevap yerine azap kazanmış olacağız. Dolayısı ile her hayırsever kardeşimize çağrımız; bizler, Bingöl Umut Kervanı olarak hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizler de hazırsanız, Bingöl Umut Kervanı'na sizleri bekliyoruz. Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve ihtiyaç sahiplerine bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahiplerine bir umut da siz olmak istemez misiniz. Yüce Rabbimiz hayırseverlerin bağışlarını izzeti dergâhında merhametiyle kabul eylesin inşallah. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak hayırseverlerimizin kurbanlarını hijyenik ortamda kesecek ve elde edilen kurban bağış etlerini yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Rabbimiz şimdiden kurbanlarını kesecek olan hayırseverlerimizin kurbanlarını kendi katında kabul eylesin" şeklinde konuştu. 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum