Advert
as • BİNGÖL BELEDİYESİNDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA MORAL GEZİSİ

  Bingöl Belediyesi, özel gereksinimli vatandaşlara yönelik moral gezisi düzenledi. Programa katılan vatandaşlar, Van’ın doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarını keşfederek güneşli havanın tadını çıkardı.

 • VALİ USTA’YA ‘AHİLİK HAFTASI’ ZİYARETİ

  Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Ahilik Haftası dolayısıyla esnaf, kurum ve kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.

 • “VATANDAŞLARIMIZ BU ÇİLEYİ HAK ETMİYOR”

  Şerafettin Yaylalarına ulaşımın zor olduğunu belirten Boğlan Mahalle Muhtarı Arı, yetkililerden bu sorunun giderilmesi için çağrıda bulundu. Muhtar Arı, “Bingöl İl Özel İdaresi’nin de acilen bu konu için bir ek bütçe ayırmasını talep ediyoruz.”

 • MEB, AÇIK LİSE GEÇİŞ ŞARTLARINI AÇIKLADI

  Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), örgün eğitimden açık öğretim liselerine geçişleri sınırlandıran yönetmeliğin ardından, bu liselere geçişlere izin verilecek istisnai durumlarla ilgili usul ve esasları açıkladı.

 • PİKOM İLK DOKTORA MEZUNUNU VERDİ

  Bingöl Üniversitesi Havza Bazlı Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması programı kapsamında Arı ve Arı Ürünleri Tematik Alanında PİLOT üniversite olması hasebiyle Türkiye'de ilk defa açılan Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı Lisansüstü programı ilk doktora mezununu verdi.