Advert
as

Cinsiyetleri Eşitleme de Nereden Çıktı?

 • 2019-01-03 17:59:20
 • 1812 Görüntülenme
 •  Sadece cihadı sevdiriyor denilip Cahit Zarifoğlu'nun kitabının yasaklanması değil son zamanlarda okullarda hummalı bir faaliyet yürütülüyor. 

  Paneller, konferanslar, broşürler, yarışmalar ve daha neler neler. Memleketin her tarafına çok hızlı biçimde yayılmaya çalışılan bu projenin adı ETCEP yani “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi.” Projeyi güya Avrupa Birliği de finanse ediyormuş. 

  İçeriğine baktığınız zaman cinsiyet eşitliğine karşı duyarlılık gibi bir sürü yuvarlak ifade ile asıl maksadın ustalıkla gizlenmeye çalışıldığını görüyorsunuz. 

   Tabi çalışmanın detaylarına baktığınızda meseleyi anlıyorsunuz. Örneğin şöyle bir iş başarmışlar(!): 

  “İzmir'de bir ortaokulda rehber öğretmenler eşliğindeki "Fikir Otobüsleri" etkinliğinde, “Ailenin reisi babadır” ve “Meslek seçiminde cinsiyetin önemi yoktur” önermelerini tartışan öğrenciler, aile fertlerinin eşit olması gerektiğini söylediler.” 

  Bu projeyi modernliğin, uygarlığın, bilimselliğin, laikliğin ve Kemalizm'in illâki birtakım ilkelerine dayandırıyorlardır ama Fıtratın, Kur'an'ın ve Hadislerin aksine çabaladıkları kesin. 

   Meselâ şu Hadis-i Şerifin: "Resûlullah (s.a.v.), kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara lânet etti." (Buhari, Libâs 61) 

  Peki, bunun sonu nereye gider?

   “Allah muhafaza” diyelim; ama darı eken buğday biçmez.

  Bu proje için, böyle çocuklardan başlayarak yoğun bir faaliyet yürütülürse; kadın için, bir erkeğin himayesine girme anlamına da gelen nikah, tıpkı batıda olduğu gibi ortadan kalkar.

  Kadına şiddet belki ilk başta azalır zannedilir, ancak kısa bir süre sonra yine bu projenin mimarı olan ülkelerde olduğu gibi aşırı derecede artar.

  Birlikte yaşadığı nikahsız partneri için fedakarlık yapmak zorunda olmayan erkekler ABD'de olduğu gibi her türlü vahşiliği işlerler.

  Yine bu proje hedefine ulaşırsa aile denilince akla gelen akrabalık(sıla-yı rahm) başta olmak üzere sadakat, itaat, meveddet, afv, sabır, fedakarlık gibi ne kadar manevi değer varsa hepsi kaybolur.

  Lut kavminin melânetleri bütün memleketi sarar ve normal kabul edilir.

  Yaradan Allah'a savaş açan toplumların akıbetleri Kur'an'da aksiyon ve macera olsun diye anlatılmamıştır.

  Bu ameliyatlara seyirci kalmak da dehşet verici bir sessizliktir.

  Şimdi şu soru acil bir cevap bekliyor: Seçimlerin yoğun gündemleriyle oyalanırken memleketin altı mı oyuluyor? 

  Herhalde birilerinde bu sorunun cevabı vardır. Bekliyoruz.

  KÖŞE YAZARI
  BİYOGRAFİ