Bingöl Ak Parti Teşkilatı… (1)


Bayramda bir araya gelen gençler, birbirlerine bilmece soruyorlardı. Amaçları geçmişi biraz yadetmek, birlikte biraz zaman geçirmek ve eğlenmekti. Benimde bir bilmece sormamı istediler, bende gençleri kıramadım ve sordum.

“Ektim nohut,

Biçtim söğüt,

Yaprağı çınar,

Meyvesi armut.

Nedir?“ dedim.

Önce iki üç defa bana tekrar ettirdiler, sonra herkes kendince cevap vermeye çalıştı. Sonra içlerinden bir tanesi ben bunun cevabını biliyorum dedi. Herkes dönüp ona baktı. Çok sakin bir şekilde Bingöl AK Parti teşkilatı dedi. Herkes şaşırdı ama o gayet sakin bir şekilde doğru değil mi dedi?

Bende bu bilmecenin cevabını tam bilmiyordum ama o delikanlının da ne demek istediğini araştırmak istedim.

Bingöl AK Parti teşkilatında neler oluyor diye;

998 delegenin oyu ile üç yıl sonra Genel Başkanlık koltuğuna oturan R.T. Erdoğan, çok net mesajlar verdi. Teşkilatlarda önemli yapılanmalara gidilecektir. “18-25 yaş aralığındaki genç kadroların teşkilatlarda yer almasını istiyorum.” dedi.

“16 yıl gibi uzun bir maratonda yorulanlar, yolunu kaybedenler, çeşitli nedenlerden dolayı geride kalanlar olmuştur. Bizim menzilimizde bir değişiklik olmadığı için, biz bizimle yürüyebilen kadrolarla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

“Her bitiş yeni bir başlangıçtır.” diyen R.T. Erdoğan, öyle zannediyorum ki halkta karşılığı olmayan siyasetçilere, “bir kenara çekil.” mesajı vermiştir.

“R.T. Erdoğan terör örgütleri ile mücadelemiz artarak devam edecektir. Asla taviz yok.” diyor.

Şimdi kendi meselemize dönelim. 15 Temmuz darbe akşamı, Bingöllü siyasetçilerin nerede olduğunu, ilk tepkilerini hangi saatte ve hangi sözlerle dile getirdiğini biliyor musunuz?

Siz değerli Bingöl halkının günlerce sokaklarda lanetlediğiniz terör örgütlerinin, hangi siyasetçiyi palazlandırdığını biliyor musunuz?

Bugün terör örgütü üyeliğinden işten atılan, cezaevine konulan idarecilerin, hangi siyasetçinin referansıyla oralara geldiğini biliyor musunuz?

İş adamlarımızın, terör örgütü FETÖ’ye hangi siyasetçinin talimatıyla finans desteği sağladığını biliyor musunuz?

Bingöl’ün hakkı olan yatırımların, kimin engellemesiyle yapılmadığını biliyor musunuz?

Elbette ki hepiniz bunları biliyorsunuz. Kendi aranızda bunları konuşuyorsunuz. Rahatsızlığınızı dile getiriyorsunuz.

Yıllardır Bingöl’e istenilen yatırımlar yapılmadığı halde, bütün gençlerin umudu çağrı merkezleri olmuştur. Ancak siyasetçilerin bariyerini aşıp oralarda işe girmek bile imkansız.

Temizlik elemanından, güvenlik elemanına, çağrı merkezinden tutunda, şirketlere kadar bütün elemanların alımı, kralın kardeşinin iznine ve onayına tabi tutulmuştur.

Şimdi teşkilat içindeki bilmecenin kısa bir ip ucunu size vermek istiyorum;

 İl ve ilçe yönetimi, il başkanını memnun edemiyor.

Belediye başkanı en başından beri il başkanını yeterli bulmuyor, istemiyor.

Milletvekilleri, belediye başkanından her istediğini alamayınca rahatsız.

Cevdet Bey, hepsine kendisi hakim olmak istiyor.

O nedenle AK Parti genel başkan yardımcısı değil, Bingöl il başkanı gibi davranıyor.

Bir kişi merkez ilçe başkanlığına aday olmak istiyorsa önce Cevdet beyin kardeşinden onay almak zorunda, bu bariyeri aşamayanlar dürüst de olsa siyaset yapma imkanını bulamıyorlar.

 Yıllarca hiçbir karşılık beklemeden AK Partiye destek veren Bingöl halkı, bunların alayından rahatsız.

Sonuç olarak şunu hemen söylemek istiyorum; bu bilmecenin bir cevabı yok, tıpkı Bingöl AK Parti teşkilatı gibi.

Yeni atılım dönemi; demokrasi, değişim, reform teması üzerine genel başkanlık koltuğuna oturan R.T. Erdoğan’nın, bu yeni şablonuna uygun bir yönetimin oluşması ve oluşturulması Bingöl’ün de hakkıdır.

Buradan bir ip ucu; Bingöl AK Parti il başkanlığına seçilecek kişi 15 Temmuz darbe olayında sokaklara dökülen, ister AK Partili olsun, ister olmasın her kesimi temsil edebilecek bir donanıma ve değere sahip olmalıdır.

Nohut gibi siyasetçi ekerseniz,

Söğüt gibi verim alırsınız,

Sorunlarınız çınar gibi olur,

Armudun iyisini de, irisini de onlar yer ,

Karın ağrısını vatandaş çeker…

foto
Yazar: Musa APUHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal